START
1993

NORDCOOP Sp. z o.o powstała w 1993 roku. Swoją działalność rozpoczęła od realizacji zleceń na wykonanie konstrukcji stalowych dla przemysłu okrętowego oraz innych odbiorców. Wykonawstwo wyrobów stalowych gotowych, jak i prefabrykatów stalowych, odbywało się w oparciu o swój zakład mechaniczno-spawalniczy zlokalizowany w Gdańsku-Kokoszkach, jak również przy współpracy ze stałymi podwykonawcami w kraju. Z każdym mijającym rokiem wzrastała ilość realizowanych zleceń i dotychczasowe możliwości produkcyjne stawały się niewystarczające.

1998-1999

Pod koniec lat 90 NORDCOOP Sp. z o.o. zakupiła tereny i hale produkcyjne z udźwigowieniem w Gdyni przy ul. Hutniczej, aby móc wykonywać wielkogabarytowe i różnorodne konstrukcje stalowe, co w połączeniu z posiadanym już zakładem mechaniczno-spawalniczym uatrakcyjniło potencjał firmy o wykonawstwo konstrukcji o złożonym procesie technologicznym. Obecnie potencjał NORDCOOP umożliwia wykonanie do 200-250 ton konstrukcji stalowych miesięcznie, a wszystkie prace mogą być wykonywane pod nadzorem Germanischer Lloyd.

2002

Rok 2002 przyniósł dla firmy nowe wyzwania i wcześniej zaplanowaną dywersyfikację działalności, która dotyczyła budowy mieszkań jako inwestor i deweloper na zakupionym terenie w Gdyni-Dąbrowie.

2003

W 2003 roku w związku z konsolidacją firmy przeniesiono zakład mechaniczno-spawalniczy z Gdańska-Kokoszek na teren Zakładu Konstrukcji Stalowych przy ul. Hutniczej 40, a z końcem tego samego roku przeniesiono siedzibę firmy z Gdańska do Gdyni.

2017

Nordcoop staje się częścią grupy Wandtke. To stawia przed spółką nowe perspektywy rozwoju. Dzięki ścisłej współpracy z Wandtke Grupa i spółką Estimet, znacznie wzrósł potencjał produkcyjny firmy. Możliwość kooperacji ze spółkami specjalizującymi się w produkcji detali i lekkich konstrukcji stalowych (Wandtke Grupa) oraz usługowej obróbce blach (Estimet) sprawia, że Nordccop staje się na rynku spółką bardziej konkurencyjną pod względem cen i jakości produkowanych konstrukcji stalowych. Nordcoop, to niezmiennie także kadra doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, gotowych realizować najbardziej wymagające zlecenia. Ich wieloletnia praktyka, to setki zrealizowanych projektów dla różnych firm z wielu branż.

DZISIAJ
TOP